poniedziałek, 21, maj 2018 roku
kat3 miasta25 100tys 00017 banner bieg 2018  kat4 biegi duze 00016 
Pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna
Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, ul. Krakowska 8

Bieg 15 km i 9 km - start zapisów

 MG 2226Powoli zbliża się jedna z największych imprez sportowych w Jworznie-23.Międzynarodowy Bieg Uliczny na dystansie 15 kilometrów, który w bieżącym roku odbędzie się 1 września. Od 5 marca ruszają zapisy do jaworznickiej piętnastki. Również w tym roku amatorzy biegowych zmagań, którzy obawiają się dystansu 15 km będą mogli pokonać krótszą trasę- organizator przygotował dziewięciokilometrową trasę rekreacyjną. Zawodnicy na obydwu dystansach wystartują ze startu wspólnego i razem przebiegną pierwsze 5 km.

Czytaj więcej...

22.Międzynarodowy Bieg Uliczny 15 km i 9 km- podsumowanie

tn koszulka dorośliW sobotę 26 sierpnia odbyła się największa impreza lekkoatletyczna w Jaworznie- bieg uliczny na dystansie 15 km i 9 km. Po raz pierwszy bieg został wyprowadzony z centrum na Stadion Miejski przy ulicy Krakowskiej. Wśród uczestników powtarza się opinia, że był to bardzo dobry pomysł. Impreza zyskała dużo przestrzeni na całą logistykę startu, mety, biura zawodów, depozytu, cateringu, a zawodnicy doskonałe miejsce na rozgrzewkę i odpoczynek po biegu. Finisz na stadionie z trybunami na 7000 miejsc też zrobił na biegaczach duże wrażenie. Zmianie uległa też trasa- uczestnicy najpierw przebiegali przez Rynek by po nawrocie na wysokości Os. Gagarina wrócić na stadion Obwodnicą Północna. Uczestnicy Biegu Rekreacyjnego na 9 km startując wspólnie z pozostałymi biegaczami skręcali z ul.  Św. Wojciecha od razu w Obwodnicę Północną. Masowy udział zawodników z zagranicy nikogo już nie dziwi- w tym roku na starcie stanęło 8 zawodników z Kenii, 13 z Ukrainy, 1 z Węgier i 1 z Czech. W sobotnie popołudnie na starcie stanęło w sumie 727 zawodników.

Czytaj więcej...

22. Międzynarodowy Bieg Uliczny w Jaworznie- 15 km i 9 km. Zapisy internetowe przedłużone do 22 sierpnia.

medal małyZapraszamy wszystkich biegaczy do Jaworzna- z uwagi na posiadane jeszcze pakiety startowe przesuwamy termin zapisów do kolejnej edycji Międzynarodowego Biegu Ulicznego na dystansie 15 kilometrów i Biegu Rekreacyjnego 9 km.

Internetowy panel zgłoszeń do obydwu biegów będzie funkcjonował do dnia 22 sierpnia do godz. 24.00. Po tym terminie zgłoszenie będzie możliwe jedynie w biurze zawodów w dniu biegu, jednak w dniu imprezy opłata startowa wynosi nie 40,- zł lecz 60,- zł. Na uczestników obydwu biegów już czekają: koszulka techniczna Stedman, medal odlewany techniką ciśnieniową oraz oczywiście ciekawa, widokowa trasa, która po modyfikacji bardziej zbliżona jest do pętli. Z koszulką i medalem można zapoznać się poniżej.

Czytaj więcej...

W sobotę 26.08 Międzynarodowy Bieg Uliczny- utrudnienia w ruchu.

tn koszulka dorośliInformujemy mieszkańców Jaworzna, a szczególnie kierowców o utrudnieniach w ruchu ulicznym w związku z organizacją 22. Międzynarodowego Biegu Ulicznego w najbliższą sobotę 26.08.2017 . Zawodnicy o godz.16.00 wystartują ze Stadionu Miejskiego przy ulicy Krakowskiej 8 i pobiegną ulicami Krakowska, Grunwaldzka, Zielona, Rynek, Św. Wojciecha, Jaworznicka- tam na wysokości Os.Gagarina zlokalizowany będzie nawrót. Do mety uczestnicy biegu wrócą z pominięciem centrum miasta- poruszać się będą ulicami Jaworznicka, Św. Wojciecha, Obwodnica Północna, Hugona Kołłątaja, Braci Gutmanów- meta na stadionie.
Limit na pokonanie trasy wynosi 2 godz. zatem o godz.18.00 wszyscy zawodnicy muszą już być na mecie. W godz.16.00-18.00 ulice, po których będą się poruszać biegacze będą wyłączone z ruchu. W tych godzinach najlepiej unikać przejazdu w rejonie trasy.
W samym centrum uciążliwości w ruchu potrwają dość krótko bo jedynie w godz.16.00-16.20 i tylko wtedy możemy zobaczyć biegaczy, trasa powrotna została poprowadzona z pominięciem centrum miasta.

Czytaj więcej...

22. Międzynarodowy Bieg Uliczny w Jaworznie- 15 km Bieg Rekreacyjny 9 km Zbliża się koniec zapisów internetowych.

tn koszulka dorośliZapraszamy wszystkich biegaczy do Jaworzna- wciąż trwają zapisy do kolejnej edycji Międzynarodowego Biegu Ulicznego na dystansie 15 kilometrów. Impreza zbliża się wielkimi krokami- start 26 sierpnia. Również w tym roku został wprowadzony mniejszy dystans- niezdecydowani mogą wziąć udział w Biegu Rekreacyjnym 9 km startując razem z głównym biegiem.

Na uczestników obydwu biegów czekają: koszulka techniczna Stedman, medal odlewany techniką ciśnieniową, strefy kibicowania, konkurs, w którym do wygrania będą atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz oczywiście ciekawa, widokowa trasa i niezapomniane emocje w rywalizacji w kilkusetosobowej grupie biegaczy.

Zgodnie z regulaminem opłata startowa w wysokości 40,- zł obowiązuje do 19 sierpnia, w dniu imprezy również przyjmujemy zgłoszenia, ale koszt udziału jest wyższy.

Czytaj więcej...