środa, 19, grudzień 2018 roku
kat3 miasta25 100tys 00017 banner bieg 2018  kat4 biegi duze 00016 
Pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna
Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, ul. Krakowska 8

Bieg dla Dzieci rocznika 2006 i młodszych – podsumowanie i wyniki roku 2018!!!

 MG 9121W niedzielę 1 września 2018 roku pod Galerią Handlową "Galena" swoich sił próbowali najmłodsi zawodnicy startujący w Biegu dla Dzieci (rocznika 2006 i młodszych).
Biuro zawodów usytuowane było na placu głównym pod samym wejściem do Galerii, z kolei start i meta biegu wyznaczone były na początku dwóch alejek na jaworznickich Plantach (z wyjątkiem najmłodszej kategorii wiekowej, która swój początek dystansu miała ulokowany w pobliżu placu zabaw).
Obowiązywał podział na 4 kategorie wiekowe (osobno dziewczęta i osobno chłopcy) na następujących dystansach: 150 metrów – roczniki 2012 i młodsi, 350 metrów – roczniki 2011/2010, 650 metrów – roczniki 2009/2008 oraz 750 metrów – roczniki 2007/2006. Bieg organizowany był przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie oraz Centrum Handlowe "Galena" pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Pawła Silberta.

Czytaj więcej...

23. Międzynarodowy Bieg Uliczny- podsumowanie

img 5518W sobotę 1 września 562 zawodników z kraju i zagranicy wyruszyło na trasę 23. Międzynarodowego Biegu Ulicznego 15 km oraz Biegu Rekreacyjnego 9 km. Biegacze wspólnie przebiegli pierwsze 4 kilometry po czym uczestnicy Biegu Rekreacyjnego 9 km skierowali się Obwodnicą Północną do mety, a zawodnicy biegnący dystans 15 km pobiegli w kierunku Szczakowej, gdzie przy ul.Gagarina ustawiony został nawrót.

Czytaj więcej...

23. Międzynarodowy Bieg Uliczny w Jaworznie- 15 km Bieg Rekreacyjny 9 km. Koniec zapisów internetowych.

Informujemy biegaczy, że zapisy internetowe na jaworznicki bieg zostały zamknięte. Zgodnie z regulaminem można było zapisać się do 24 sierpnia, ale wydłużyliśmy ten okres do 27 sierpnia do godz. 12.00. Osoby, które nie zdążyły mogą także zgłosić się do biegu w biurze zawodów. Opłata startowa w dniu biegu wynosi 60 zł. Biuro zawodów otwieramy o godz.12.00, a zamykamy o godz.15.45. Prosimy o wcześniejsze przybycie do biura zawodów tak, aby bez pośpiechu odebrać pakiet startowy. Wszyscy muszą okazać w biurze zawodów dokument tożsamości do udokumentowania danych osobowych i daty urodzenia.

Na uczestników obydwu biegów czekają: koszulka techniczna Stedman, medal odlewany techniką ciśnieniową z elementami emaliowanymi, konkurs, w którym do wygrania będą atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz oczywiście ciekawa, widokowa trasa i niezapomniane emocje w rywalizacji w kilkusetosobowej grupie biegaczy. Po biegu i ceremonii wręczenia nagród odbędzie się konkurs w którym do wygrania będzie 20 nagród rzeczowych. W konkursie może wziąć udział każdy biegacz, który wrzuci wypełniony los do urny. Losy będą wydawane w biurze zawodów przy weryfikacji zawodników.

tn kosz

Czytaj więcej...

Bieg 15 km i 9 km. Informacja o utrudnieniach w ruchu w dniu 1 września.

Informujemy mieszkańców oraz kierowców o utrudnieniach w ruchu, które wystąpią w sobotę 1 września w związku z organizacją 23.Międzynarodowego Biegu Ulicznego 15 km.

Utrudnienia wystąpią w godz. 16.00 – 18.00. Zawodnicy wystartują ze Stadionu Miejskiego ul. Krakowska 8 o godz.16.00 i będą się poruszać ulicami- Krakowska, Grunwaldzka, Mickiewicza, Św. Wojciecha, Jaworznicka. Na wysokości przystanków PKM przy Osiedlu Gagarina będzie ustawiony nawrót i z tego miejsca biegacze powrócą na Stadion Miejski ulicami Jaworznicka, Św. Wojciecha, Obwodnica Północna, Braci Gutmanów, Krakowska.

Na całej wymienionej trasie w godz.16.00-18.00 będzie utrudniony lub niemożliwy ruch pojazdów.

Prosimy wszystkich mieszkańców poruszających się pojazdami lub komunikacją miejską o takie zaplanowanie sobotniego popołudnia by nie poruszać się ulicami, które będą zamknięte na potrzeby imprezy sportowej.

W imprezie weźmie udział blisko 600 zawodników z Polski, Kenii, Ukrainy, Anglii, Francji, Niemiec, Maroka i Mołdawii. Zapraszamy wszystkich do kibicowania zawodnikom na trasie biegu oraz starcie i mecie, które zlokalizowane będą na Stadionie Miejskim przy ulicy Krakowskiej 8.

Trasa biegu

23. Międzynarodowy Bieg Uliczny w Jaworznie- 15 km Bieg Rekreacyjny 9 km. Zbliża się koniec zapisów internetowych.

Zapraszamy wszystkich biegaczy do Jaworzna- wciąż trwają zapisy do kolejnej edycji Międzynarodowego Biegu Ulicznego na dystansie 15 kilometrów. Impreza zbliża się wielkimi krokami- start 1 września. Również w tym roku został wprowadzony mniejszy dystans- można wziąć udział w Biegu Rekreacyjnym 9 km startując razem z głównym biegiem. Zapisy internetowe wciąż działają i jest jeszcze sporo miejsc do wyznaczonego limitu uczestników.

Na uczestników obydwu biegów czekają: koszulka techniczna Stedman, medal odlewany techniką ciśnieniową z elementami emaliowanymi, konkurs, w którym do wygrania będą atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz oczywiście ciekawa, widokowa trasa i niezapomniane emocje w rywalizacji w kilkusetosobowej grupie biegaczy.

Zgodnie z regulaminem opłata startowa w wysokości 40,- zł obowiązuje do 24 sierpnia, w dniu imprezy również przyjmujemy zgłoszenia, ale koszt udziału jest wyższy.

tn koszulka wizualizacja

Czytaj więcej...